ExpoPilot to nowatorskie rozwiązanie wspierające przepływ informacji przy wydarzeniach jak targi i konferencje. Składa się z aplikacji dla urządzeń mobilnych (smartfon lub tablet) przeznaczonej dla uczestnika wydarzenia oraz panelu zarządczego, w którym organizator wydarzenia samodzielnie modyfikuje parametry i zawartość przedstawianą w aplikacji. Innowacyjność ExpoPilot polega przede wszystkim na wykorzystaniu technologi Bluetooth w komunikacji z urządzeniami mobilnymi. Dzięki transmiterom (beacon`om) rozmieszczonym w odpowiednich miejscach wydarzenia ExpoPilot dostarcza szereg nowych funkcjonalnosci do tej pory niedostępnych w zamkniętych pomieszczeniach, w których odbywają się targi i konferencje.


Agenda wydarzenia

Wygodna i czytelna agenda całego wydarzenia z podziałem na dni, pomieszczenia i godziny.
Możliwość szerszego opisania tematu prelekcji/wykładu z przedstawieniem prelegentów.
Dzięki temu każdy uczestnik zaplanuje z wyprzedzeniem swoją wizytę tak, aby nie pominąć żadnego elementu wydarzenia.

Powiadomienia i komunikaty

Powiadomienia z informacjami w kontekście miejsca, w którym przebywa uczestnik dodatkowo uatrakcyjnią wydarzenie i poprawią przekaz organizatorów wydarzenia.

POWITANIE

Komunikat po pojawieniu się uczestnika w zasięgu recepcji wydarzenia

OFERTA

Informacja z ofertą podczas przebywania uczestnika w strefie wystawcy

ORGANIZATORA

Komunikaty specjalne ad hoc od organizatora wydarzenia


Mapa i Nawigacja

Dotychczas funkcja nawigacji w zamkniętych pomieszczeniach, gdzie niedostępny jest sygnał GPS, stanowiła barierę ciążką do pokonania. Dzięki wykorzystaniu technologii Bluetooth funkcjonalność ta jest realizowana przez ExpoPilot.

PRZEGLĄDANIE

Przeglądanie dokładniej mapy wydarzenia

POŁOŻENIE

Wskazywanie aktualnego położenia na mapie

NAWIGOWANIE

Nawigowanie do wybranego wystawcy z listy wystawców


Lista wystawców

Dostępność wygodnej listy wystawców pozwala uczestnikom wydarzenia lepiej zapoznać się z ofertą interesujących wystawców przed, w trakcie i po wydarzeniu.

WYSZUKIWANIE

Wyszukiwarka wystawców po nazwie i opisie wystawcy

LISTA

Lista wystawców pogrupowana wg branży lub innej kategorii

OPIS

Logo, opis i dane teleadresowe.


Wymiana wizytówek

Uczestnik wydarzenia ma możliwość zdefiniowania swojej wizytówki, a następnie szybkiego pozostawienia danych wybranemu wystawcy przez wciśnięcie jednego przycisku na karcie informacyjnej wystawcy.

LISTA PRÓŚB

Wystawca otrzymuje listę próśb o kontakt w usystematyzowanej formie

WYSYŁANIE

Uczestnik może pozostawić szybko i wygodnie dane, nawet w przypadku braku możliwości osobistego kontaktu z wystawcą podczas targów (np duża frekwencja odwiedzających)


Reklamy

Organizator wydarzenia zyskuje dodatkową przestrzeń reklamową – główne okno aplikacji. Umożliwia to wystawcom pokazanie swojej oferty w nowej formie, a organizatorowi zwiększenie rentowności wydarzenia.

Reklamy mogą być wyświetlane rotacyjnie i odsyłać do zawartości zewnętrznej.

Definiowanie wydarzenia

Organizator wydarzenia ma pełną kontrolę nad wyglądem aplikacji przed, w trakcie i po wydarzeniu. Dzięki przejrzystemu panelowi samodzielnie buduje informacje przekazywane uczestnikom wydarzenia bez konieczności uzyskiwania zewnętrznego wsparcia.

Raporty i statystyki

Dostęp do wszystkich informacji gromadzonych na serwerze pozwala organizatorowi na stworzenie dodatkowych pakietów usług dla wystawców np. dokładnych statystyk zainteresowania stoiskiem wystawcy i jego konkurencji podczas całego wydarzenia. Pozwoli to również na lepsze zaplanowanie kolejnych edycji wydarzenia.